HTML

Szeget szeggel

Tegye fel a kezét, akinek a szekrényében kallódik egy-két-száz olyan tárgy, amelyet soha nem használ, de mégis sajnál kidobni. Na, ugye? Szeretem, ha egy régi tárgy új ruhát, új funkciót és ezzel új esélyt is kaphat. Itt láthatod, hogy nekem ez hogyan sikerül. Emellett design, inspiráció, tárgy és kultúra. Napi szinten.

Felhívás!

Új sorozatot tervezek indítani, fókuszban a negyvenes és a nyolcvanas évek közötti időszak egy-egy magyar tervezőjének életművével, vagy ennek az időszaknak egy-egy jellegzetes lakberendezési darabjával. Szólj bele te is: ha akad olyan tárgy, amelynek történetéről, alkotójáról szeretnél bővebben olvasni, küldj emailt a szeget.szeggel@yahoo.com címre. Ha csak egy fotó van az adott tárgyról, az se baj, a magam részéről igyekszem majd a lehető legtöbbet kideríteni róla.

Címkék

állat (1) arany (1) asztal (2) budapest (1) bútor (1) century (1) csésze (1) csipke (2) design (42) divat (1) diy (15) dugó (1) ékszer (4) épület (1) észak (1) fa (1) felhívás (1) fény (5) festés (6) film (3) finnország (1) függöny (1) gördeszka (1) gyerek (3) gyertya (1) gyűrű (2) ikea (3) inspiráció (39) iroda (1) irodalom (1) japán (1) játék (2) kályha (1) kandalló (1) karácsony (2) kávé (2) kék (1) képkeret (3) király józsef (1) konyha (3) könyv (1) koszorú (1) lámpa (2) magyar (1) mexikó (1) mid (1) mid century (1) művészet (2) növény (1) nyaklánc (2) óra (1) orosz (1) piros (1) pohár (1) póló (2) poszter (2) sárga (1) skandináv (1) steampunk (1) századközepi magyar (1) szék (4) színek (3) színház (1) táblafesték (3) takaró (1) tálca (1) tél (1) textil (6) újrafelhasználás (2) üveg (1) város (1) zöld (1) Címkefelhő

Budapest felett az ég

Miss D 2012.02.09. 08:00

Tegnap délután a Király utcában jártam. Régen ezen a környéken laktam: a Liszt Ferenc téren akkor még csak egyetlen árva pizzéria működött, a Gozsdu-udvar eléggé le volt pukkanva, a romkocsmák, a designerboltok és a kis bisztrók még nem voltak sehol sem. Ennek ellenére nagyon szerettem ezt a környéket, és szeretem a mai napig is.

Emlékszem, a Zeneakadémia ablakaiból – főleg nyáron – a nap minden szakában a legváltozatosabb zenehangok szűrődtek ki. Talán ez villant az eszembe tegnap, amikor a Király utcában bandukolva egyszer csak felpillantottam, és amit láttam, attól néhány pillanatra földbe gyökerezett a lábam.

 

 

 

 

 

 

 



 

A Zeneakadémia ablakain át ugyanis a szikrázó februári eget pillantottam meg. A tetőszerkezet nem volt sehol sem, az épület felett pedig két daru forgolódott.

 

 

 

 

 

 

 



 

Ha jól tudom, a Zeneakadémia felújításának az előzetes tervek szerint tavaly be kellett volna fejeződnie. Nos, a tegnapi állapotok szerint ez egy darabig még el fog tartani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egyébként, amikor 2009-ben az épület nagytermét statikailag átvizsgálták, váratlan „kincsre” bukkantak. A hangversenyterem tetőszerkezetéből ugyanis előkerült egy több mint 103 éves napilaptöredék. A Friss Újság 1906. május 23-i számának egyik oldala az oldalkarzat födéme feletti feltöltésben vészelte át az elmúlt évtizedeket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poén lenne, ha az utókornak a mostani felújítás alatt is elrejtenének egy-két hasonló „üzenetet”.

A kép innen van.

Címkék: budapest város épület

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://szegetszeggel.blog.hu/api/trackback/id/tr474080103

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása